Wpływ nikotyny na skórę i likwidacja zmarszczek palacza

Nikotyna jest substancją uzależniającą, która powoduje zmiany nastroju i zmiany w mózgu, które są chwilowo przyjemne, ludzie chcą używać go coraz częściej. Naturalnie występują w liściach i korzeniach tytoniu szlachetnego. Kiedy człowiek jest uzależniony od nikotyny ma nieprzyjemne objawy abstynencyjne. Nikotyna jest jednym z najtrudniejszych uzależnień do złamania. Uzależnienie od nikotyny oznacza, że osoba paląca nie może zaprzestać stosowania tej substancji. Palenie tytoniu uznaje się za jeden z ważniejszych czynników wpływających negatywnie na stan skóry, błon śluzowych i uzębienia. Dym tytoniowy zawiera oprócz nikotyny szereg toksycznych substancji.

Nikotyna jak również stwierdzono ma wpływ na wzrost ciśnienia krwi i częstości akcji serca. Wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry na skutek zwiększonego naprężenia. Może to również prowadzić do uszkodzenia tętnic, co z kolei negatywnie wpływa na skórę, zmniejszając ilość tlenu. Negatywne skutki tytoniu na skórę są dobrze znane. Nikotyna wywołuje skurcz naczyń związanych z lokalnym przekrwieniem. To hamuje stan zapalny poprzez działania na ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy. Rola nikotyny w chorobach skóry pozostaje niejasna. Negatywne skutki tytoniu na skórze są dobrze znane. W tym stanie tętnice zaopatrujące palce u rąk i nóg mogą dojść do skurczu, powodując chwilowy zanik przepływu krwi.

Drobne i głębokie zmarszczki na górnej wardze i wokół ust nazywane są około ustnym zmarszczkami. Palenie powoduje zmarszczki na górnych wargach, które często określane są jako linie palaczy. Kilka skutecznych metod leczenia jak może zmniejszyć obrzęk ust, zmarszczki wargi. Zobacz też, jak przeprowadzić masaż na twarzy, aby pozbyć się zmarszczek.

Likwidacja zmarszczek palacza

Wypełniacze
Wraz z wiekiem skóra staje się słaba i cienka utrata kolagenu i elastyczność, co pojawia się na górnej wardze. Wypełniacze twarzy mogą pomóc zniwelować zmarszczki, zapewniając gładszy wygląd. Wypełniacze stosowane w iniekcji mogą zawierać tłuszcz pochodzący z innej części ciała, kolagen, implantów polimerowych lub kwasu hialuronowego. Wypełniacze są tymczasowe i zwykle trzeba powtarzać co kilka lat. Skutki uboczne są minimalne i mogą obejmować obrzęk lub zasinienie.

Botox
Botox to nazwa handlowa dla toksyny botulinowej, bakteria, która rozluźnia mięśnie wokół ust i jest skuteczna w zmniejszaniu pionowych linii na twarzy, jak te widoczne na górnej wardze. Niewielki ból towarzyszy zabiegowi, który nie wymaga przestojów dla uzdrowienia. Efekty możemy zobaczyć po kilku tygodniach i maja również charakter tymczasowy, więc zastrzyk powinno się powtarzać co kilka miesięcy w celu utrzymania efektów.

Leczenie laserowe
Lasery są stosowane do usuwania głębokich wierszy związanych z około ustnymi zmarszczkami. Intensywne kropki światła na skórze, które niszczą górną warstwę skóry stymulując wzrost nowego kolagenu. Skóra jest natychmiast zaczerwieniona, a ostateczne wyniki są widoczne w ciągu miesiąca. Przy nieznacznych zmarszczkach i zwiotczeniu skóry dobre efekty uzyskujemy już po jednym zabiegu. Lecz głębokie zmarszczki, bruzdy i blizny wymagają nawet 4 – 6 powtórzeń.

Palenie przedłuża okres wymagany do gojenia ran!

Istnieje wiele zamienników papierosów, takich jak e-papierosy, plastry nikotynowe i inne a także sesji doradcze, które pomagają w zwalczaniu nałogu palenia. Palenie jednego papierosa obkurcza przepływ krwi przez okres do 90 minut. Palenie wpływa na koloryt skóry, pozbawiając komórki niezbędnego tlenu.

9 komentarzy do “Wpływ nikotyny na skórę i likwidacja zmarszczek palacza

  1. Ale e-papierosy też są szkodliwe. Podobno nawet jeszcze bardziej niż zwykłe, bo ta podgrzana substacja wydziela jakieś związki któe powodują raka czy coś. Teraz podobno projektują takiego papierosa który nie będzie potrzebował wysokiej temperatury…. ale czy to tez nie bedzie wplywalo na wiotkosc skory to nie wiem.

  2. Ja chyba pójdę na botox bo mam tak wielkie zmarszczki wokol ust i nie wiem czy tylko mi sie tak wydaje ze z kazdym dniem jest gorzej czy rzeczywiscie tak jest

  3. To nikotyna tak zle wplywa na skore czy to ze jak palimy to robia sie zmarszczki wokol ust tak mechanicznie> Jak to jest??

  4. W ogóle jak ktos pali to ma tez szara skore i zolte zeby
    do tego ten okropny zapach
    nie wiem jak mozna sobie cos takiego robic serioo

  5. A jak myslicie czy stosowanie richevonu przez faceta się sprawdzI? mój mąż chyba ma jakis kryzys wieku sredniego i chce zebym mu kupila tez richevon bo mi podkrada moj….. oczywiscie rzucil niedawno palenie i zaczyna „zdrowe nowe zycie” jak on to mowi ale zobaczymy ile to bedzie trwalo.

  6. No paliłam na studiach, ale od 10 lat już nei miałam papierosa w ustach 🙂 zmarszczki mam jak każda kobieta, ale mam richevon który codziennie nakładam i mam dosc ładną cerę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *