Leczenie kanałowe pod mikroskopem – przebieg, cena, stopień bólu

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w nowoczesny sposób poprawia stan uzębienia pacjentów. Jest pełne zalet, ponieważ cechuje się dużą precyzją, sprawnością i minimalizacją ryzyka zakażeń bakteryjnych. Leczenie kanałowe pod mikroskopem może być zastosowane zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Niewiele osób uniknęło w życiu problemów z próchnicą czy innymi stanami zapalnymi miazgi, które kierowałyby na leczenie kanałowe. Pod mikroskopem wszystkie znane nam dotychczas czynności, przebiegają komfortowo i szybko.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – na czym polega ten zabieg?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Gdańsk jest rozpoczęte i zakończone w czasie jednej wizyty (trwa średnio 60- 90 minut). To jedna z podstawowych różnic, które występują w zestawieniu z tradycyjną metodą leczenia. W czasie wizyty stomatolog usuwa resztki miazgi z komory zęba, mierzy kanały (potem otwiera je i wyczyszcza, tak, że dociera aż do tkanki okołowierzchołkowej), zakłada nowe wypełnienie zęba i odbudowuje koronę, żeby prezentowała się estetyczniej.W dokładnym zmierzeniu kanałów i skutecznej dezynfekcji pomaga powiększenie mikroskopu.

W przypadku standardowej metody:

  • dentysta musi nałożyć na ząb paraformaldehyd, który powoduje obumieranie miazgi (tzw. zatruwanie zęba).
  • dopiero po ok. dwóch tygodniach od założeni paraformaldehydu może usunąć miazgę.
  • pojawia się problem bólu po zatruwaniu zęba i oczekiwaniu na kolejną wizytę – wydłuża się proces leczenia
  • rośnie ryzyko konieczności powtórnego leczenia. Leczenie kanałowe pod mikroskopem daje natomiast taki obraz, że popełnienie błędu lub pominięcie jakiegoś obrazu jest praktycznie niemożliwe.

Czy leczenie kanałowe boli? Najczęstsze pytanie Leczenie kanałowe zębów.

O to czy leczenie kanałowe boli pytają wszyscy pacjenci. Unikanie bólu jest naturalne, a leczenie kanałowe pod mikroskopem przebiega przy znieczuleniu, które niweluje odczuwanie bólu. Może się jednak zdarzyć, że pacjent po wyjściu z gabinetu będzie odczuwał dyskomfort, szczególnie w okolicach migdałków. Dyskomfort zniknie w ciągu kilku godzin.

W tym tradycyjnym rozwiązaniu odczuwa się ból zęba po leczeniu kanałowym – określany jako rozpierający. To skutek zatruwania miazgi zęba. Czynność nazywana jest fachowo dewitalizacją i polega na położeniu paraformaldehydu – środka powodującego martwicę zęba w ciągu ok. dwóch tygodni.

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem? Czy mogę liczyć na nfz?

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem, skoro lekarze korzystają z nowoczesnego sprzętu, a do wyleczenia wystarczy jedna wizyta? Ceny są oczywiście wyższe niż przy standardowej metodzie i wynoszą średnio od 500-2000 złotych. Konkretna wartość zależy od liczby kanałów, czyli indywidualnego przypadku. W grę wchodzą także różnice wynikające ze stawek poszczególnych gabinetów.

Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem musi być całkowicie pokryty przez pacjenta, ponieważ nie ma możliwości refundacji ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem określane jest obecnie jako najbardziej bezpieczne, skuteczne i nowoczesne. Może z niego skorzystać każdy pacjent, niezależnie od płci i wieku.

4 komentarzy do “Leczenie kanałowe pod mikroskopem – przebieg, cena, stopień bólu

  1. Ja miałam przeprowadzone leczenie kanałowe, ale metodą klasyczną i po paru miesiącach od leczenia ząb mnie zaczął boleć, ktoś wie może dlaczego. za 3 dni idę na konsultację, ale jestem ciekawa opinii z forum.

    1. Prawdopodobnie zabieg został źle/ niedokładnie wykonany. Nie szłabym do tego samego dentysty po raz drugi :D. Idź do jakiego sprawdzonego i niech zrobi ci zdjęcie RTG zębów oraz pomyśl nad leczeniem zębów kanałowo pod mikroskopem..

  2. Ja się nadal waham przed umówieniem się na wizytę do stomatologa. Nigdy nie przepadałam za chodzeniem do dentysty i to leczenie kanałowe pod mikroskopem mnie przeraża..

  3. Ja to polecam regularnie odwiedzać swojego dentystę w tedy będziemy w stanie uniknąć takiego leczenia kanałowego pod mikroskopem. Ja staram się być przynajmniej dwa razy w roku u mojego sprawdzonego stomatologa w K2Dental – Gdańsk. Mam pewność, że moje zęby są zdrowe i w przyszłości nie będę musiała wydawać pieniędzy na leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *