Domowe sposoby na zmarszczki palacza

Pod wpływem wielu czynników, z czasem na naszych twarzach pojawiają się kolejne zmarszczki. Zazwyczaj dopiero po około 40. roku życia zaczynają być widoczne zmarszczki wokół ust. Te pionowe linie nazywane są zmarszczkami palacza. Nie bez powodu. U osób, które palą papierosy od szkolnych czasów, pojawiają się nawet po 25. roku życia. Główna przyczyna powstawania związana jest z wykonywanym podczas palenia ruchem ust. Dodatkowo skórze nie pomaga przyswajanie dymu tytoniowego, który ma zgubny wpływ na jej komórki. Dym tytoniowy zawiera około 4000 szkodliwych substancji, a w tym aż 40 silnie trujących – między innymi: tlenek węgla, tlenek azotu, fenole, pierwiastki promieniotwórcze, metale ciężkie, cyjanowodór.

Papierosy zaburzają gospodarkę hormonów płciowych. W skórze umieszczone są ich receptory, które odpowiedzialne są między innymi za nawodnienie oraz syntezę kolagenu. Zaburzenia wydzielania tych hormonów prowadzi do wysuszenia skóry oraz utraty elastyczności. Ponadto nikotyna bezpośrednio hamuje fibroblasty. To komórki produkujące kolagen i elastynę. Efektem jest nie tylko utrata jędrności, ale także kruchość naczyń krwionośnych. Skóra nie jest w stanie uchronić się przed mikrourazami. Naczynia krwionośne kurczą się podczas każdego palenia i utrzymują ten stan jeszcze przez ponad godzinę. W tym czasie przez skórę przepływa mniej krwi, co skutkuje jej niedotlenieniem i niedożywieniem.

Dym tytoniowy powoduje także powstawanie wolnych rodników. To właśnie one są główną przyczyną starzenia się skóry. Palenie prowadzi do powstawania ubytków antyoksydantów, witamin A, E i C, które stanowią o dobrym stanie cery. Osoby regularnie palące starzeją się kilkukrotnie szybciej niż ich niepalący rówieśnicy.

Skóra osób palących jest sucha, cienka, wiotka i pełna zmarszczek. Większość skutecznych kremów przeciwzmarszczkowych zawiera kolagen, substancje nawilżające, witaminy A, E i C. Te właśnie substancje niszczone są przez dym papierosowy. Niestety, dostarczanie ich od zewnątrz przy jednoczesnych eliminowaniu od wewnątrz to syzyfowa praca. Dlatego wśród domowych sposobów na zmarszczki palacza pierwszym i podstawowym jest rzucenie palenia.

Zmarszczki wokół ust to nie tylko domena palaczy. W pewnym wieku pojawiają się nawet u osób niepalących. Jeżeli więc rzuciłeś palenie lub po prostu pojawiły się u Ciebie zmarszczki wokół ust, możesz sobie nieco pomóc na kilka sposobów.

Najlepsze domowe sposoby na zmarszczki palacza i dobre kremy przeciwzmarszczkowe

Punktem wyjścia jest regularne stosowanie kremów nawilżających i serum przeciwzmarszczkowego Richevon. Jak już wspomniano dobre kremy przeciwzmarszczkowe powinny zawierać np.: kolagen, koenzym Q10, witaminy A, E i C. Jednak taką pielęgnację można nieco wzbogacić. W roli naturalnej maseczki doskonale sprawdzi się olejek arganowy. Można go wykorzystać na wiele sposobów – aplikować tylko w problematycznym obszarze lub na całą twarz. Doskonale sprawdzi się w roli kremu na noc lub jako całonocny kompres aplikowany raz w tygodniu. Naucz się także zapobiegać zmarszczkom.

Jeżeli nie chcemy rezygnować z naszego kremu, olejku można używać w charakterze maseczki i nakładać na co najmniej 30 minut, po czym zmyć wodą. Ponadto kilka kropel olejku możemy też dodać do ulubionego kosmetyku. Olejek dobrze się wchłania, nie zatyka porów i ma jedwabistą konsystencję. To prawdziwy zastrzyk substancji odżywczych. Zawiera kwasy tłuszczowe, które doskonale nawilżają i chronią skórę przed wysuszaniem. Ponadto uelastyczniają skórę, dzięki czemu zmarszczki ulegają spłyceniu. Co więcej, olejek arganowy zawiera witaminy C i E. To połączenie przyśpiesza syntezę kolagenu, chroni przed wolnymi rodnikami, łagodzi zmarszczki i rozjaśnia cerę. Witamina E zatrzymuje wodę w naskórku. To prawdziwe remedium na zmarszczki!

Wśród domowych sposobów na zmarszczki palacza najważniejszym jest jedna zasada – nie pal! Jeżeli palisz papierosy, to zniszczysz efekty całej pielęgnacji. Jeśli natomiast ten problem Cię nie dotyczy, w przeciwieństwie do pionowych linii wokół ust, wystarczy zacząć od codziennej pielęgnacji cery odpowiednimi kremami oraz domowej, prostej, ale skutecznej maseczki arganowej.

6 komentarzy do “Domowe sposoby na zmarszczki palacza

  1. Richevon najlepiej połączyć z masażem – po 4 tygodniach zauważyłam ogroooomną różnicę 🙂 A jak jeszcze od czasu do czasu robi się maseczki to w ogóle spoko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *