Jak skutecznie wyleczyć wypryski na twarzy? {10}

Za powstawanie wyprysków na twarzy odpowiada wiele czynników. Najczęściej spowodowane są one złą dietą, stresem, małą ilością snu, a także odwodnieniem organizmu. Oprócz znalezienia przyczyny pojawiających się na mapie twarzy wyprysków bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery.

Wypryski – złe nawyki

Trądzik kojarzy nam się z okresem dojrzewania, kiedy hormony przejmują kontrolę nad wyglądem naszej cery, a także innymi problemami zdrowotnymi. Nie zawsze na tym się kończy. Wypryski pojawiają się coraz częściej u osób dorosłych, niejednokrotnie stan zmian jest bardzo ostry. Jest to dolegliwość, która bardzo często idzie w parze z dużym dyskomfortem. Szczególnie kobiety starają się maskować bardzo dokładnie bolące wypryski na twarzy, co negatywnie wpływa na regenerację. Czas z tym skończyć. Zwalczenie trądziku jest trudne, ale jak najbardziej możliwe. Pojawianie się ropnych wyprysków na twarzy powoduje wiele czynników, o których wspomniano wcześniej.

Mapa twarzy – wypryski

By poznać przyczynę własnego problemu z wypryskami na twarzy, należy dokładnie przeanalizować mapę twarzy, która dotyczy wyprysków, a następnie przyporządkować, które strefy dotyczą naszej cery.

  • Wypryski na nosie pojawiają się przez stres, problemy z cukrem oraz krążeniem.
  • Wypryski na policzkach najczęściej pojawiają się przez alergie, papierosy, za dużo nabiału, a także dotykanie brudnymi palcami.
  • Nad ustami wypryski pojawiają się przez problemy hormonalne, a na brodzie przez Fast foody.

Jak widać czynników może być wiele. Najważniejsze to wyeliminowanie głównego powodu, a także zastosowanie odpowiedniej, długotrwałej pielęgnacji oraz odpowiedniej diety. Tylko dzięki konsekwentnemu działaniu odpowiednich kosmetyków i produktów naturalnych możemy osiągnąć wymarzony efekt zdrowej i zadbanej cery.

Preparaty na wypryski na twarzy

Jednym z najczęściej polecanych na rynku preparatów na wypryski na twarzy jest Sevolium. Jest to krem wyłącznie na bazie naturalnych składników, które zwalczają problemy nawet najbardziej problematycznej cery. Walczy z wypryskami, podrażnieniami, nadmiarem serum. Delikatnie pielęgnuje skórę, nie podrażniając jej. Krem przyspiesza gojenie wyprysków, a także zapobiega pojawianiu się kolejnych zmian. Problem z wypryskami nie zakończy się, jeśli nie będziemy regularnie stosować odpowiedniej pielęgnacji. Regularne stosowanie kremu Sevolium rano i wieczorem poprawia ogólną kondycję cery. Kuracja trwa zazwyczaj kilka tygodni, po jej zakończeniu dla podtrzymania efektu nadal można stosować preparat.

By zadbać o wygląd naszej cery, warto wzbogacić naszą dietę o produkty bogate w błonnik pokarmowy (warzywa, pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane, kasze), kwasy omega 3 (ryby, pestki dyni, ziarna słonecznika, siemię lniane), owoce. Nie zapominajmy o regularnym nawadnianiu organizmu, co również pomaga w oczyszczaniu z toksyn. Idealnym rozwiązaniem będzie picie od 2 do 2,5 l wody na dobę. Ze swojej diety powinniśmy również wykluczyć kilka produktów, a są nimi: mocna kawa i herbata, alkohol, słodycze, tłuste potrawy, ostre przyprawy. Powinniśmy szukać produktów jak najbardziej naturalnych, z małą ilością konserwantów.